ENRUFacebook
O ROŚLINACH KONKURS ROŚLIN - NOWOŚCI
gallery

KONKURS ROŚLIN NOWOŚCI

Konkurs Roślin NOWOŚCI organizowany jest przez Związek Szkółkarzy Polskich w czasie Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”.
Od kilku lat jego zadaniem jest wypromowanie interesujących i nowych odmian roślin na rynku. Nowe znaczy tyle, co wprowadzane właśnie do produkcji, uprawiane od niedawna lub wprowadzane do produkcji po bardzo długiej przerwie, umownie określonej jako okres 30 lat.

Regulamin Konkursu określa jego zasady i stanowi kto może dokonać zgłoszenia.
Oceniana roślina powinna pochodzić z partii materiału przeznaczonego do sprzedaży, gdyż jest bardzo istotne, aby nowa odmiana była dostępna w handlu. Warunkiem jest, aby roślina wcześniej nie była zgłaszana do Konkurs Roślin NOWOŚCI.

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu rośliny są promowane, przede wszystkim jednak te nagrodzone. Informacje o nich ukazują się się w materiałach i wydawnictwach Związku Szkółkarzy Polskich, na stronach WWW, w pismach branżowych oraz innych mediach.

Zgłoszenie nowych odmian do Konkurs Roślin NOWOŚCI odbywa się na podstawie Karty zgłoszeniowej, zawierającej wszystkie dane o zgłaszającym oraz informacje dotyczące rośliny, jej ekspozycji i dostępności.

Karta Zgłoszeniowa jest wypełniana dla każdej odmiany odrębnie i stanowi dla Jury podstawę do oceny rośliny. Ocena ta przeprowadzana jest na terenie Międzynarodowej Wystawy „Zieleń to Życie”, gdzie zgłoszone odmiany są eksponowane na specjalnie zaaranżowanym stoisku.

Dokumenty do pobrania:

 

Archiwum Konkursu Roślin Nowości:


            2017

2016

2015

2014


2013


2012


2011


2010


2009


2008


 
zamknij
Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.